Cennik

Jako pasjonaci stomatologii i zdrowego, pięknego uśmiechu pragniemy Państwu zaoferować
nowoczesne metody leczenia w przyjaznej, rodzinnej atmosferze.

Aby przybliżyć Państwu naszą ofertę przedstawiamy skrócony cennik naszych usług.

Cena za usługi stomatologiczne jest zawsze ceną indywidualną, gdyż każdy ząb czy też przypadek kliniczny wymaga zastosowania różnych rozwiązań. Przed podjęciem leczenia staramy się zawsze określić przewidywaną cenę za zabieg, a w przypadkach kompleksowego leczenia stomatologicznego przygotowujemy szczegółowy plan leczenia z wyceną kosztów. Dla Państwa wygody istnieje możliwość płatności kartą płatniczą / kredytową lub wykorzystania pożyczki dla celów medycznych w systemie Mediraty.

Pierwsza wizyta pl
Wizyta pierwszorazowa 300 zł

Podczas pierwszorazowego badania stomatologicznego lekarz ocenia ogólny stan zdrowia jamy ustnej, zębów i przyzębia, wykonuje dokumentacyjne zdjęcia fotograficzne oraz zdjęcie pantomograficzne. Przedstawiane są również koszty leczenia..

więcej →

Ból zęba
Wizyta interwencyjna bólowa 300 zł

W przypadku nagłego bólu zęba, opuchlizny, utraty wypełnienia, przeprowadzana jest wizyta interwencyjna która obejmuje diagnozę, zdjęcie RTG,  doraźnie uśmierzenie bólu i razie potrzeby receptę.

Konsultacja lekarskie
Konsultacja protetyczna / metamorfoza uśmiechu 200 zł

Przed rozpoczęciem leczenia protetycznego, podczas wizyty konsultacyjnej przeprowadzany jest szczegółowy wywiad, badanie stomatologiczne oraz omawiane są oczekiwania pacjenta. Wykonujemy również niezbędne zdjęcia radiologiczne i fotografie zewnątrz- i wewnątrzustne w studiu fotograficznym, jak i pobieramy wyciski celem uzyskania modeli diagnostycznych. Planowanie leczenia protetycznego rozpoczynamy od komputerowej analizy uśmiechu (tzw. Digital Smile Design), woskowego planu pracy (Wax Up) i tymczasowego uzupełnienienia (Mock Up), którego kształt ocenia sam pacjent. Po zatwierdzeniu planu pracy i doboru koloru wykonujemy docelowe uzupełnienia.

więcej →

Konsultacja lekarza medycyny estetycznej 200 zł
Konsultacja chirurgiczna / implantologiczne 200 zł
Konsultacja endodontyczna 100 zł

W naszym centrum leczenie endodontyczne zębów poprzedzone jest odpłatną konsultacją lekarza dentysty i kwalifikacją do zabiegu. Podczas takiej konsultacji przeprowadzany jest wywiad medyczny, badanie kliniczne oraz zdjęcia radiologiczne. W przypadkach wątpliwych i skomplikowanych wykonywane jest badanie mikro – CBCT umożliwiające ocenę anatomii korzeni zęba w trójwymiarze (3D). Badanie CBCT wykonujemy obligatoryjnie, gdy ząb był już wcześniej leczony bez powodzenia (w tzw. przypadkach REENDO – ponownego leczenia kanałowego).

więcej →

Konsultacja lekarska ogólnostomatologiczna 100 zł
Badanie periodontologiczne z konsultacją 300 zł

Badanie periodontologiczne polega m.in. na oznaczeniu wskaźników płytki nazębnej (ocena higieny jamy ustnej) i krwawienia z dziąseł (ocena stanu zapalnego) oraz badaniu głębokości kieszonek przyzębnych. Umożliwia to postawienie prawidłowej diagnozy i wdrożenia skutecznego leczenia.

Badanie kontrolne dla stałych pacjentów 100 zł
Diagnostyka Radiologiczna - RTG
Zdjęcie RTG punktowe / pojedynczego zęba 40 zł

System Radiowizjografii Cyfrowej GENDEX oraz KODAK Carestream  umożliwia wykonanie zdjęć radiologicznych w cyfrowej jakości przy minimalnej, bezpiecznej dla pacjenta dawce promieniowania.

więcej →

Zdjęcie RTG pantomograficzne (OPG) 100 zł
Badanie 3D zęba (mikro CBCT) 120 zł

Badania obrazowe 3D w stomatologii są niezbędne w trudnych przypadkach chirurgicznych (np. położenie zęba zatrzymanego blisko przebiegu kanału nerwu zębodołowego dolnego), w implantologii (dokładne określenie wysokości i szerokości wyrostka zębodołowego przy planowaniu umieszczenia  implantu), ale także i w endodoncji (badanie umożliwia odnalezienie dodatkowych kanałów zęba, ewentualnych złamań, pęknięć czy perforacji).

Badanie 3D CBCT szczęki lub żuchwy 180 zł
Badanie 3D CBCT pełne 300 zł
Profilaktyka
instruktaż higieny iTOP 150 zł

Nieusuwana płytka nazębna z biegiem czasu przekształca się w kamień nazębny, którego pacjent nie jest w stanie pozbyć się w warunkach domowych. Kamień nazębny powoduje powstawanie chorób dziąseł i przyzębia co w konsekwencji może prowadzić do utraty zębów. Dlatego zalecane jest aby co 6-12 miesięcy zgłaszać się do gabinetu stomatologicznego celem usunięcia zmineralizowanych złogów nazębnych.

więcej →

pakiet higienizacyjny od 380 zł
usuwanie kamienia / scaling 150 zł
piaskowanie zębów 150 zł
fluoryzacja 100 zł
Bezbolesne zabiegi - znieczulenie
znieczulenie konwencjonalne nasiekowe lub przewodowe 0 zł

Aby zachować Państwa komfort podczas zabiegów stomatologicznych konwencjonalne znieczulenia nasiękowe i przewodowe wykonywane są BEZPŁATNIE

znieczulenie komputerowe 50 zł

To nowoczesny, sterowany komputerowo system do bezbolesnego podawania znieczuleń stomatologicznych. System składa się z małego komputera  i specjalnej końcówki która z wyglądu przypomina długopis. Lekarz przykłada końcówkę do dziąsła pacjenta i pod kontrolą mikroprocesora podaje lek znieczulający.

znieczulenie ogólne / sedoanegezja 1600 zł

Aby zmniejszyć dyskomfort i stres oferujemy w STOMATOLOGIA Szewczyk możliwość przeprowadzenia zabiegów stomatologicznych w sedoanelgezji. Sedoanelgezja jest rodzajem znieczulenia ogólnego, które w odróżnieniu od pełnej narkozy, nie wymaga intubacji (pacjent swobodnie oddycha), a odpowiednie środki podawane dożylnie pozwalają wyeliminować poczucie strachu i zdenerwowania. Pacjent w trakcie takiego zabiegu wprowadzany jest w stan głębokiego wyciszenia (płytki sen), natomiast dzięki zachowanej świadomości może współpracować z lekarzem stomatologiem. Dzięki zjawisku niepamięci wstecznej, w większości przypadków pacjent nie pamięta przebiegu zabiegu stomatologicznego.

Metamorfozy uśmiechu / Leczenie protetyczne
Wybielanie od 900 - 1600 zł

Proponujemy wybielanie z zastosowaniem indywidualnie dopasowanych nakładek (tzw. wybielanie domowe) lub wybialanie w gabinecie z zastosowaniem innowacyjnej metody Prev Dent z jednoczesną remineralizacją szkliwa i zmniejszeniem nadwrażliwości

więcej →

Bonding od 700 zł

Do niewątpliwych zalet bondingu czyli bezpośredniej odbudowy zębów materiałem kompozytowym jest minimalnie inwazyjny zakres zabiegu dla tkanek zęba, stosunkowo niewielki koszt oraz możliwość odbudowy wszystkich zębów podczas jednej wizyty.

więcej →

Licówki kompozytowe/ ceramiczne od 1600 zł

Licówki to bardzo cienkie uzupełnienia, które nakłada się na licową (wargową) powierzchnię zębów. Stosujemy je celem poprawy estetyki w przypadku przebarwień, uszkodzeń lub nieprawidłowego kształtu zębów (np. celem zamknięcia diastemy). Wymagają minimalnej preparacji tkanek zęba. Celem uzyskania najlepszego efektu estetycznego zalecamy zastosowanie licówek ceramicznych.

więcej →

Overlay / Onlay od 1200 zł

Wkład/nakład (INLAY/OVERLAY) stosowany jest w przypadku średniego stopnia uszkodzenia korony, przebudowy zgryzu lub poprawy estetyki, zalecany szczególnie po leczeniu endodontycznym. Może być wykonany z kompozytu lub ceramiki.

Korony i mosty protetyczne cyrkonowe / pełnoceramiczne od 1800 zł

Kolejną możliwością odbudowy uszkodzonego zęba są korony protetyczne. Stosowane są w przypadku rozległych uszkodzeń zębów.Najlepszym rozwiązaniem jest zastosowanie korony całoceramicznej. Do niewątpliwych zalet koron całoceramicznych należy biozgodność (nie powoduje uczuleń i nie drażni dziąseł), wytrzymałość oraz idealna estetyka która sprawia że korony całoceramiczne są praktycznie nie do odróżnienia od zębów naturalnych. Most to uzupełnienie protetyczne które stosuje się w celu odbudowy brakującego lub kilku brakujących zębów. Składa się z koron protetycznych osadzonych na zębach filarowych połączonych przęsłem zastępującym brakujące zęby.

więcej →

Protezy akrylowe / szkieletowe od 1500 zł

W przypadkach znacznych braków zębowych wykorzystujemy protezy ruchome akrylowe lub szkieletowe, których utrzymanie opiera się na pozostałych zębach własnych lub implantach.

Wypełnienia i leczenie endodontyczne (kanałowe) - stomatologia zachowawcza
wypełnienia kompozytowe od 300 zł

W centrum stomatologicznym STOMATOLOGIA A.M. Szewczyk wypełnienia kompozytowe wykonywane są z użyciem najwyższej jakości materiałów kompozytowych umożliwiając osiągnięcie wytrzymałych i estetycznych rekonstrukcji. Po oczyszczeniu ubytku z próchnicy lekarz uzupełnia brakujące tkanki wypełnieniem pozwalającym przywrócić pierwotny kształt i kolor zęba.

więcej →

opatrunki lecznicze od 150 zł

W przypadku ubytku próchnicowego którego zasięg znajduje się w sąsiedztwie miazgii zęba lub w przypadku trudnej sytuacji klinicznej (np. stan zapalny dziąseł, zła higiena, krwawienie dziąseł) lekarz dentysta może podjąć decyzję o zastosowaniu opatrunku tymczasowego lub specjalnego wypełnienia chemoutwardzalnego, które toleruje wilgoć oraz wydziela jony fluoru. Wypełnienie takie, w przypadku braku dolegliwości bólowych – po okresie obserwacji – wymieniane jest na materiał światłoutwardzalny.

więcej →

leczenie endodontyczne / kanałowe z zastosowaniem mikroskopu od 800 - 1700 zł

Koszt leczenia endodontyczncgo w STOMATOLOGIA Szewczyk uzależniony jest od ilości kanałów w zębie, faktu czy ząb był już wcześniej leczony lub nie oraz stopnia trudności zabiegu (zakrzywione lub zobliterowane kanały, pozostawione narzędzia, perforacje). W cenie leczenia endodontycznego  zawarte jest znieczulenie, koferdam, 2 zdjęcia RVG (przed i po leczeniu) oraz tymczasowe wypełnienie.
W przypadku leczenia zęba ze zlecenia lekarz prowadzący otrzymuje pełną dokumentację przeprowadzonego zabiegu.

W większości przypadków leczenie endodontyczne przeprowadzane jest podczas jednej wizyty.

Po leczeniu endodontycznym zaleca się wykonanie wypełnienia docelowego, wzmocnienia w korzeniu (wkład koronowo – korzeniowy) lub odbudowy protetycznej (licówki, korony czy też overlaye) w zależności od wskazań lekarza i oczekiwań pacjenta.

więcej →

Brak zęba / bezzębie - Implantologia
Implant zęba od 3000 zł

Odbudowując brakujące zęby kierujemy się Państwa bezpieczeństwem i komfortem.

W przypadkach leczenia implantologicznego stosujemy sprawdzone implanty szwajcarskiej firmy Straumann Group,  które w niezależnych badaniach klinicznych wykazują 97% współczynnik powodzenia.

więcej →

Korona na implancie od 3000 zł

Po zabiegu implantacji i integracji implantu z kością kolejnym etapem jest odbudowa korony. Najczęściej stosujemy korony cyrkonowe z łącznikiem tytanowym, które pozwalają uzyskać efekt funkcjonalny oraz estetyczny niczym nie różniący się od naturalnego zęba.

więcej →

ALL ON X
Neodent Neo Arch
Straumann Pro Arch
Odbudowa wszystkich zębów podczas jednej wizyty.
od 25 000 zł

W przypadku pacjentów bezzębnych lub z mocno uszkodzonymi zębami do niedawna jedyną możliwością  przywrócenia właściwej funkcji żucia i estetyki było leczenie z zastosowaniem ruchomych protez akrylowych, których utrzymanie w jamie ustnej pozostawia wiele do życzenia.

W przeciwieństwie do protezy ruchomej, pełna rekonstrukcja wszystkich zębów na implantach pozostaje bezpiecznie na miejscu, wygląda naturalnie i pozwala czuć się pewnie w trakcie jedzenia, mowy czy uśmiechu.

więcej →

Proteza na implantach od 5000 zł

W przypadku pacjentów którzy nie są zadowoleni z utrzymania protezy ruchomej istnieje możliwość zastosowania specjalnych zatrzasków połączonych z implantami, które znacząco poprawiają stabilność i utrzymanie protezy.

Zabiegi regeneracji kości i tkanek, sinus lift od 1000 - 6000 zł

W przypadkach gdy ilość pozostałej kości jest niewystarczająca dla przeprowadzenia implantacji, wykonuje się zabieg sterowanej regeneracji kości i tkanek (GBR i GTR). W szczęce najczęściej wykonuje się podniesienie dna zatoki szczękowej – sinus lift, w żuchwie natomiast augmentację wyrostka. Zabiegi te polegają na umieszczeniu biomateriałów nad ubytkiem kostnym tak aby w efekcie uzyskać przyrost kości pozwalający na wprowadzenie odpowiedniego implantu.

Choroby dziąseł - Periodontologia
Badanie periodontologiczne z konsultacją 300 zł
Badanie kontrolne / re-call 250 - 350 zł
Scaling poddziąsłowy od 600 zł
Gingiwoplastyka 300 zł
Chirurgiczne wydłużenie korony klinicznej od 800 zł
Pokrycie recesji od 1000 zł

Recesja dziąsła powstaje w wyniku dowierzchołkowego przesunięcia brzegu dziąsła poza granicę szkliwno-cementową z odsłonięciem powierzchni korzenia zęba. W następstwie recesji dochodzi do powstania nadwrażliwości zębów na bodźce termiczne i dotyk, a także zwiększa się ryzyko powstania próchnicy korzenia. Przyczyny recesji to m.in. uwarunkowania anatomiczne, niewłaściwa technika szczotkowania oraz przeciążenia zgryzowe.

Medycyna estetyczna
toksyna botulinowa

iniekcja toksyny botulinowej to w pełni bezpieczny i skuteczny zabieg o szerokim zastosowaniu przeciwzmarszczkowym. Zabieg polega na szeregu iniekcji bezpośrednio do tkanki mięśniowej w kilku ściśle określonych miejscach. toksyna botulinowa blokuje przewodnictwo nerwowo – mięśniowe powodując rozluźnienie mięśni odpowiedzialnych za zmarszczki. Rezultaty zabiegu utrzymują się o 3 – 9 miesięcy.

W zależności od  wskazań toksyna botulinowa może być wykorzystywana do zmniejszenia:

 • zmarszczek poziomych czoła
 • lwiej zmarszczki,
 • tzw. „kurzych łapek”,
 • zmarszczek nosa,
 • korekta uśmiechu dziąsłowego
 • korekta opadających kącików ust

 

1 okolica 500 zł
2 okolice 900 zł
3 okolice 1200 zł
leczenie nadpotliwości /pachy, dłonie , stopy/ 1500 zł
leczenie bruksizmu 1200 zł
nici PDO /lifting bez skalpela/ od 1000 zł

Nici PDO to rodzaj nici do liftingu twarzy i ciała, wykorzystywanych w medycynie estetycznej. PDO to skrót od polidioksanonu, który jest materiałem biodegradowalnym i bezpiecznym dla organizmu.

Nici PDO są cienkimi, elastycznymi niciami, które wprowadza się pod skórę. Nici te działają jak rusztowanie, podtrzymując tkanki skóry i stymulując produkcję kolagenu, co prowadzi do poprawy jej elastyczności i jędrności. Nici PDO mogą być stosowane do liftingu twarzy, szyi, dekoltu, brzucha, pośladków, ud i innych obszarów ciała.

Procedura ta jest stosunkowo bezpieczna i nieinwazyjna, zazwyczaj wykonywana w gabinecie medycyny estetycznej. Efekty zastosowania nici PDO są natychmiastowe i utrzymują się przez okres od 6 do 18 miesięcy, w zależności od indywidualnych cech organizmu.

kwas hialuronowy

to substancja, która naturalnie występuje w naszym organiźmie. Na jego bazie wykonuje się wiele zabiegów upiększających. Jego odpowiednia ilość w skórze wpływa na jej nawilżenie – jego obecność sprawia, że skóra staje się jędrna i sprężysta. Efekty zabiegu wypełniania kwasem hialuronowym utrzymują się średnio 6 – 18 miesięcy.

wypełnianie zmarszczek 900 zł
 • bruzdy wargowo – nosowe,
 • dolina łez z cieniami,
 • lwia zmarszczka,
 • modelowanie kształtu nosa,
 • linia żuchwy,
 • broda

/cena za 1 ml preparatu/

wolumetria twarzy 900 zł

/cena za 1 ml preparatu/

modelowanie ust kwasem hialuronowym 800 zł

/cena za 1 ml preparatu/

mezoterapia igłowa od 600 zł
lipoliza iniekcyjna od 500 zł

Lipoliza iniekcyjna to zabieg medycyny estetycznej polegający na usuwaniu tkanki tłuszczowej poprzez wstrzyknięcie specjalnego preparatu do obszaru, który ma zostać poddany zabiegowi.

Podczas lipolizy iniekcyjnej preparat jest wstrzykiwany bezpośrednio w obszar podskórny, w którym znajdują się komórki tłuszczowe. Substancje zawarte w preparacie powodują rozpad i stopniowe usuwanie tłuszczu z organizmu przez naturalne procesy metaboliczne.

Lipoliza iniekcyjna jest stosunkowo bezpieczna i skuteczna, a jej efekty utrzymują się zazwyczaj przez kilka miesięcy.

peelingi medyczne od 250 zł
koktajle zabiegowe od 300 zł
Chirurgia stomatologiczna
ekstrakcja / usunięcie zęba od 300 zł

Ekstrakcja zęba to zabieg chirurgiczny polegający na usunięciu zęba z zębodołu przy użyciu odpowiedniego instrumentarium. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu przy zachowaniu aseptyczności pola operacyjnego. Wskazaniami do ekstrakcji zębów są stany chorobowe niepoddające się już leczeniu zachowawczemu.

więcej →

usunięcie ósemki od 500 zł
usunięcie chirurgiczne zęba od 600 zł

Z chirurgicznym usunięciem zęba mamy do czynienia wówczas gdy do usunięcia zęba z zębodołu niezbędne jest nacięcie dziąsła, separacja korzeni lub usunięcie fragmentu kości wyrostka zębodołowego wokół korzeni zęba.

więcej →

usunięcie zęba zatrzymanego chirurgiczne usunięcie ósemki od 600 zł

Ząb zatrzymany to ząb który pomimo zakończonego rozwoju pozostaje niewyrznięty (może być zasłonięty przez dziąsło i kość częściowo lub całkowicie). Problem ten najczęściej dotyczy zębów mądrości. Jest to zabieg bardziej skomplikowany i czasochłonny niż zwykła ekstrakcja. Po zabiegu zakładane są szwy i przepisywane są odpowiednie leki.

Augmentacja kości po zabiegu usunięcia zęba od 500 zł

Usunięcie zęba wiąże się z zanikiem kości i dziąsła. Celem ograniczenia tego procesu i umożliwienia zachowania jak najlepszych warunków do implantacji w przyszłości wykonuje się zabieg augmentacji z zastosowaniem materiałów kościozastępczych i błon zaporowych.

Stomatologia dziecięca
lakowanie 100 zł

To zabieg profilaktyczny, całkowicie bezbolesny. Polega na zabezpieczeniu głębokich bruzd występujących w zębach mlecznych lub stałych materiałem wypełniającym (lakiem szczelinowym). Dzięki temu łatwiejsze staje się oczyszczanie powierzchni zębów i tym samym zmniejsza się ryzyko wystąpienia ubytków próchnicowych. Dodatkowo lak szczelinowy uwalnia związki fluoru będące dodatkowym czynnikiem ochronnym.

kolorowe wypełnienia w zębach mlecznych od 150 zł

Wbrew obiegowym opiniom zęby mleczne trzeba leczyć tak samo jak zęby stałe – w razie wystąpienia na powierzchni zębów ubytków próchnicowych konieczne jest ich opracowanie i wypełnienie. W naszym gabinecie istnieje możliwość wykonania kolorowych wypełnień przy użyciu specjalnie dedykowanych dla dzieci materiałów. Dzięki temu zabieg staje się dla dziecka atrakcją i z niecierpliwością czeka ono na rezultat w postaci „kolorowego ząbka”.

usunięcie zęba mlecznego od 150 zł

DENTYSTA | KRAKÓW | CENNIK

Uprzejmie informujemy, że wszystkie usługi naszej placówki mogą być realizowane bez angażowania środków finansowanych „z góry” i opłacane w dogodnych ratach dzięki współpracy z systemem MediRaty.

MediRaty to ogólnie dostępny system finansowania usług medycznych, który ułatwia realizację optymalnego planu leczenia i dostęp do wszystkich niezbędnych procedur medycznych.

STOMATOLOG | KRAKÓW | CENNIK

Zapraszamy do gabinetu
Rejestracja Telefoniczna:
535 605 605