Blog

ALL ON 4 / ALL ON 6 – uzupełnienie wszystkich zębów w 1 dzień

W przypadku pacjentów bezzębnych lub z mocno uszkodzonymi zębami do niedawna jedyną możliwością  przywrócenia właściwej funkcji żucia i estetyki było leczenie z zastosowaniem ruchomych protez akrylowych, których utrzymanie w jamie ustnej pozostawia wiele do życzenia.

Protezy te, opierając się na dziąśle mogą prowadzić do dalszej utraty kości i uszkodzeń błony śluzowej, a u sporej części pacjentów nasilają uczucie ciała obcego oraz problemy w trakcie jedzenia i mówienia.

W przeciwieństwie do protezy ruchomej, pełna rekonstrukcja wszystkich zębów na implantach pozostaje bezpiecznie na miejscu, wygląda naturalnie i pozwala czuć się pewnie w trakcie jedzenia, mowy czy uśmiechu. 

Zalety metody ALL ON 4 / ALL ON 6

  • możliwość odtworzenia wszyskich zębów i dziąsła dzięki 4 implantom
  • skrócony czas zabiegu
  • nowe uzębienie zostaje „umocowane” w dniu zabiegu
  • brak konieczności przeprowadzania dodatkowych zabiegów regeneracyjnych
  • Oszczędność czasu i mniejsze koszty w porównaniu z metodami wymagającymi przeszczepu kości

Jeśli brakuje ci wszystkich lub większej ilości zębów i chciałbyś zastąpić swoją aktualną protezę wyjmowaną na rozwiązanie umocowane na stałe oto procedura, której możesz się spodziewać:

 

KROK 1: Badanie wstępne i planowanie

Twoje oczekiwania oraz stan zdrowia są określane. Wykonywane jest badanie stomatologiczne, dokumentacja fotograficzna oraz badanie CBCT 3D. Są to podstawy do ustalenia odpowiedniego dla ciebie planu. Wszystkie badania wykonujemy „na miejscu” w naszym gabinecie.

KROK 2: Chirurgia i rozwiązanie tymczasowe

Implanty zostają wprowadzone oraz pobierany jest wycisk. W STOMATOLOGIA Szewczyk, w trosce o komfort pacjentów obawiających się zabiegów chirurgicznych i leczenia stomatologicznego istnieje możliwość przeprowadzenia zabiegu w znieczuleniu ogólnym.

W przypadku zakwalifikowania do leczenia w ramach metody All on 4/All on 6 osadzana jest praca tymczasowa, umożliwiająca korzystanie z nowego uśmiechu natychmiast po implantacji.

KROK 3: Pobranie wycisku i rekonstrukcja ostateczna

Po około 4 – 6 miesięcach, gdy wygoją się dziąsła i kość, a implanty będą w pełni zintegrowane pobierany jest wycisk pod pracę ostateczną. Po pobraniu wycisku ostateczna rekonstrukcja zostaje zlecona do wykonania w laboratorium. Zostanie ona umocowana w twoich ustach po pełnym wygojeniu implantów.

Koszt leczenia metodą ALL ON 4 w systemie NEODENT (NeoArch) rozpoczyna się od 25 000 zł, w systemie STRAUMANN (ProArch) od 30 000 zł.

Serdecznie zapraszamy na konsultację do naszego gabinetu w Krakowie, w Nowej Hucie.

Zapraszamy do gabinetu
Rejestracja Telefoniczna:
535 605 605