Blog

Zabiegi stomatologiczne w znieczuleniu ogólnym

w Centrum Stomatologicznym STOMATOLOGIA Szewczyk w Krakowie

 

Dzięki stosowaniu odpowiednich środków uspakajających i znieczulających miejscowo zabiegi stomatologiczne w dzisiejszych czasach przeprowadzane są bezboleśnie. Zdarzają się jednak przypadki, szczególnie u pacjentów z silnym strachem przed leczeniem stomatologicznym (dentofobią) lub podczas długotrwałych zabiegów chirurgicznych, że jest to niewystarczające.

Wówczas, aby zmniejszyć dyskomfort i stres oferujemy w STOMATOLOGIA Szewczyk możliwość przeprowadzenia zabiegów stomatologicznych w sedoanelgezji. Sedoanelgezja jest rodzajem znieczulenia ogólnego, które w odróżnieniu od pełnej narkozy, nie wymaga intubacji (pacjent swobodnie oddycha), a odpowiednie środki podawane dożylnie pozwalają wyeliminować poczucie strachu i zdenerwowania. Pacjent w trakcie takiego zabiegu wprowadzany jest w stan głębokiego wyciszenia (płytki sen), natomiast dzięki zachowanej świadomości może współpracować z lekarzem stomatologiem. Dzięki zjawisku niepamięci wstecznej, w większości przypadków pacjent nie pamięta przebiegu zabiegu stomatologicznego.

Nad bezpieczeństwem zabiegów stomatologicznych w sedoanelgezji czuwa lekarz anestezjolog wraz z pielęgniarką anestezjologiczną, którzy obecni są podczas całego zabiegu stomatologicznego. 

 

Wskazania do sedacji ze strony Pacjenta:

  • bardzo duży lęk przed leczeniem stomatologicznym (dentofobia)
  • dyskomfort i niechęć do podjęcia leczenia stomatologicznego,
  • silny odruch wymiotny,
  • przedłużające się procedury stomatologiczne

 

Podczas sedacji wskazane jest, by nie spożywać posiłków na 6 godz. przed planowanym zabiegiem. Powrót do stanu pełnej sprawności po zakończeniu zabiegu trwa do 2 godzin.

Pacjent może udać się do domu (po pewnym czasie i najlepiej z osobą towarzyszącą), lecz nie może prowadzić samochodu ani obsługiwać maszyn i urządzeń mechanicznych.

Zapraszamy do gabinetu
Rejestracja Telefoniczna:
535 605 605