Blog

Hollywood smile – licówki ceramiczne

W związku ze zwiększającym się zainteresowaniem usługami z zakresu stomatologii estetycznej coraz częściej spotyka się zapytania pacjentów dotyczące możliwości trwałej i małoinwazyjnej metamorfozy swojego uśmiechu.
W takich przypadkach w STOMATOLOGIA Szewczyk proponujemy leczenie z zastosowaniem licówek ceramicznych.

Licówki ceramiczne to bardzo cienkie uzupełnienia, które nakłada się na licową (wargową) powierzchnię zębów. Stosujemy je celem poprawy estetyki w przypadku przebarwień, uszkodzeń lub nieprawidłowego kształtu zębów (np. celem zamknięcia diastemy). Wymagają minimalnej preparacji tkanek zęba.  Do niewątpliwych zalet licówek ceramicznych należy ich wytrzymałość oraz odporność na przebarwienia, a dzięki odpowiedniej przezierności i połysku są nie do odróżnienia od naturalnego szkliwa. Do przeciwwskazań w leczeniu z zastosowaniem licówek należą wady zgryzu, zgrzytanie/zaciskanie zębów, mocno zniszczone zęby własne oraz parafunkcje (np. obgryzanie paznokci) stąd kwalifikację do leczenia z zastosowaniem licówek przeprowadza się zawsze po wizycie konsultacyjnej.

 

Aby uzyskać w pełni satysfakcjonujący pacjenta efekt, metamorfozę uśmiechu przeprowadzamy w następujących etapach:

  1. Wizyta konsultacyjna – podczas tej wizyty przeprowadzany jest szczegółowy wywiad, badanie stomatologiczne oraz omawiane są oczekiwania pacjenta. Wykonywane są również niezbędne zdjęcia radiologiczne w pracowni rentgenowskiej i fotografie zewnątrz- i wewnątrzustne w studiu fotograficznym, jak i pobierane wyciski celem uzyskania modeli diagnostycznych.
  2. Projekt nowego uśmiechu – rozpoczynamy od komputerowej analizy uśmiechu (tzw. Digital Smile Design), woskowego planu pracy (Wax Up) i licówek próbnych/tymczasowych (Mock Up), których kształt i kolor ocenia się wspólnie z pacjentem. Na tym etapie możliwe są korekty i zmiany. Po zaakceptowaniu nowego uśmiechu przygotowywany jest plan leczenia i kosztorys.
  3. Realizacja – w odpowiednim znieczuleniu zęby pacjenta przygotowywane są do wykonania licówek. Po wykonaniu niezbędnych wycisków i rejestracji kształtu zębów (najczęściej z zastosowaniem skanerów wewnątrzustnych) przygotowywane w gabinecie są licówki czasowe, które osadzane są na okres wykonania właściwych, docelowych licówek w laboratorium.

  4. Gotowy uśmiech – podczas tej wizyty kontrolujemy docelowe, indywidualnie zaprojektowane i wykonane w laboratorium protetycznym licówki ceramiczne. Po zaakceptowaniu ich wyglądu przeprowadzany jest etap trwałego połączenia licówki z zębem.
  5. Kontrola – podczas wizyty kontrolnej oceniamy dopasowanie licówek oraz przeprowadzamy niezbędne korekty. Następnie ustalany jest harmonogram obowiązkowych wizyt kontrolnych początkowo za 6 miesięcy następnie co roku. Przestrzeganie wizyt kontrolnych oraz odpowiednich zaleceń higienicznych pozwala na radość z nowego uśmiechu przez wiele lat.
Przykłady metamorfoz z zastosowaniem licówek ceramicznych wykonanych w STOMATOLOGIA Szewczyk
 
Zapraszamy do gabinetu
Rejestracja Telefoniczna:
535 605 605