Rejestracja telefoniczna     535 605 605
recepcja@stomatologiaszewczyk.pl

Pierwsza wizyta dziecka w gabinecie i spotkanie z dentystą  w dużej mierze decyduje o późniejszym nastawieniu do leczenia stomatologicznego.

Wizyta adaptacyjna

To pierwsza wizyta dziecka w gabinecie , podczas której staramy się wzbudzić zaufanie u małego pacjenta. Pokazujemy wtedy fotel, podstawowe narzędzia  stomatologiczne i staramy się w miłej i przyjaznej atmosferze przygotować dziecko do późniejszych zabiegów. W przypadku gdy dziecko wykazuje chęć do współpracy można wykonać już wtedy przegląd ząbków i wykonać mało inwazyjne zabiegi profilaktyczne takie jak fluoryzacja lub lakowanie.

FLUORYZACJA to zabieg polegający na pokryciu oczyszczonych zębów mlecznych lub stałych lakierem o dużej zawartości fluoru. Fluor powoduje remineralizację drobnych, początkowych ubytków próchnicowych, wzmacnia zęby i zwiększa ich wytrzymałość.

Lakowanie

To zabieg profilaktyczny,  całkowicie bezbolesny. Polega na zabezpieczeniu  głębokich bruzd występujących w zębach mlecznych lub stałych materiałem wypełniającym (lakiem szczelinowym). Dzięki temu  łatwiejsze staje się oczyszczanie powierzchni zębów i tym samym zmniejsza się ryzyko wystąpienia ubytków próchnicowych. Dodatkowo lak szczelinowy uwalnia związki fluoru będące dodatkowym czynnikiem ochronnym.

Kolorowe wypełnienia

W razie wystąpienia na powierzchni zębów ubytków próchnicowych konieczne jest ich opracowanie i wypełnienie. W naszym gabinecie istnieje możliwość  wykonania kolorowych wypełnień przy użyciu specjalnie dedykowanych dla dzieci materiałów.  Dzięki temu zabieg staje się dla dziecka atrakcją i z niecierpliwością czeka ono na rezultat w postaci „kolorowego ząbka”.

Gabinet STOMATOLOGIA A.M. Szewczyk należy do gabinetów przyjaznych dziecku

Zachęcamy do zapoznania się z akcją: www.pierwszawizyta.pl

Galeria

Próchnica w zębie mlecznym

Opracowanie ubytku i wypełnienie

Ubytki w zębach mlecznych

Opracowanie ubytków i wypełnienie

Wypełnienie w kolorze różowym

Kolorowe wypełnienia w zębach mlecznych